Bambusová viskóza

Bambus je přírodně antiseptický a má výborné savé vlastnosti – absorbuje vodu 4 x více než bavlna, je vhodný pro malé děti a alergiky. Látky z něj vyrobené jsou jedny z nejhebčích vůbec.

Příze je vyrobená z vláken jedné z nejvyužívanějších rostlin jihovýchodní Asie, zdřevnatělé trávy – volně rostoucího bambusu. Takto rostoucí bambus není nijak chemicky ošetřován, spotřeba vody je daleko menší než při pěstování bavlny. Vyrábí se podobně jako viskóza, má však ještě znásobené užitné vlastnosti.

Bambusová viskóza má výborné  termoregulační vlastnosti. Při chladném počasí příjemně hřeje a v teple krásně chladí. Odvádí pot z těla a zaručuje pocit sucha a pohodlí. Na rozdíl od jiných přírodních materiálů rychle schne a není třeba ji žehlit. Pokud přeci jen chceme žehlit, stačí bambusu jen nízká teplota. Dlouhá životnost, hedvábně jemný omak, nevyžaduje mercerizaci díky vlastnímu lesku.

Bambus je antibakteriální, antialergický, antistatický.

CLIMAYARN – 60% Merino vlna, 40% Polypropylén

Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace s polypropylénem v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.

Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken. Koneckonců jedině vlákno vlny prošlo milióny let evoluce za účelem ochrany savců!

Více informací o materiálu CLIMAYARN – 60% Merino vlna, 40% Polypropylén →

Lesník – 20% vlna, 80% Pop

Dvouvrstvá pletenina, kde rubní strana je tvořena polypropylénem (odvod vlhkosti od těla) a lícní strana je vlna (odvedený pot nasákne). Vlastnosti jsou podobné jako u Climayarnu jen s tím rozdílem, že je zde nižší obsah vlny. Prádlo je možno nosit samostatně (je teplé) nebo jako 1. vrstvu pod jiný savý materiál. Je vhodný jak na trika tak na spodky, boxerky.

Více informací o materiálu Lesník – 20% vlna, 80% Pop →

OBOULÍC

Oboulíc je úplet z polypropylénového hedvábí (mikrovlákno) s ionty stříbra, které ničí bakterie. Materiál je velmi jemný na omak. Z tohoto důvodu je vhodný jako první vrstva oblečení. Jelikož je vyráběn v gramáži 150g/m2, používá se na výrobu jak triček, tak boxerek a spodků.

ROMA – 100% POP S IONTY STŘÍBRA

Je vyrobena z antibakteriálního materiálu Prolen Siltex.

Prolen Siltex je speciální vlákno modifikované antobakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbre, které brání růstu bakterií, hub a plísní. Antibakteriální účinek stříbra byl známý už ve starém Římě a jeho ověřená vysoká účinnost přetrvává století.

Použito je v tomto úpletu ve formě mikrovlákna, které je velice příjemné, hebké na omak pro příjemné nošení a komfort na těle.

Více informací o materiálu ROMA – 100% POP S IONTY STŘÍBRA →

SOFTSHELL

Jedná se o vodě odolný materiál s paropropustnou membránou. Do určité míry zajistí vodě odolnost, díky vnitřnímu fleecu  teplo a odolnost proti větru. Svrchní vrstvu tvoří hustě tkaný elastický materiál s vodoodpudivou  úpravou a zvýšenou odolností vůči oděru.

THERMO-RIB – 50% BA, 50% POP

Jedná se o polypropylenový úplet vhodný pro termo oblečení díky několika speciálním vlastnostem. Odvádí vlhkost z povrchu těla do další savé vrstvy (bavlny). Zabezpečuje optimální mikroklima mezi pokožkou a oděvem. Brání vzniku pachů, je antialergický tudíš vhodný pro alergiky a astmatiky. Rychle schne a nemusí se žehlit. Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C.

Více informací o materiálu THERMO-RIB – 50% BA, 50% POP →