CLIMAYARN – 60% Merino vlna, 40% Polypropylén

Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace s polypropylénem v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.

Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken. Koneckonců jedině vlákno vlny prošlo milióny let evoluce za účelem ochrany savců!

Více informací o materiálu CLIMAYARN – 60% Merino vlna, 40% Polypropylén →

Lesník – 20% vlna, 80% Pop

Dvouvrstvá pletenina, kde rubní strana je tvořena polypropylénem (odvod vlhkosti od těla) a lícní strana je vlna (odvedený pot nasákne). Vlastnosti jsou podobné jako u Climayarnu jen s tím rozdílem, že je zde nižší obsah vlny. Prádlo je možno nosit samostatně (je teplé) nebo jako 1. vrstvu pod jiný savý materiál. Je vhodný jak na trika tak na spodky, boxerky.

Více informací o materiálu Lesník – 20% vlna, 80% Pop →

MEDVĚDÍ VLÁKNO – 94% PES Thermolite, 6% elastan

Použité značkové vlákno Thermolite má v sobě dutinu, ve které se ohřeje vzduch od tělesné teploty a následně funguje jako thermo izolant. Udržuje tělo v parádní tělesné teplotě a zabraňuje prochladnutí. Takto funguje princip péřových bund a na tomto principu ohřívání vzduchu od těla v dutině chlupu je založena i srst ledního medvěda (odtud pracovní název materiálu).

Vlhkost neabsorbuje, ale odvádí ji ns svůj povrch. Schne o 50% rychleji než bavlna.

Více informací o materiálu MEDVĚDÍ VLÁKNO – 94% PES Thermolite, 6% elastan →

OBOULÍC

Oboulíc je úplet z polypropylénového hedvábí (mikrovlákno) s ionty stříbra, které ničí bakterie. Materiál je velmi jemný na omak. Z tohoto důvodu je vhodný jako první vrstva oblečení. Jelikož je vyráběn v gramáži 150g/m2, používá se na výrobu jak triček, tak boxerek a spodků.

ROMA – 100% POP S IONTY STŘÍBRA

Je vyrobena z antibakteriálního materiálu Prolen Siltex.

Prolen Siltex je speciální vlákno modifikované antobakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbre, které brání růstu bakterií, hub a plísní. Antibakteriální účinek stříbra byl známý už ve starém Římě a jeho ověřená vysoká účinnost přetrvává století.

Použito je v tomto úpletu ve formě mikrovlákna, které je velice příjemné, hebké na omak pro příjemné nošení a komfort na těle.

Více informací o materiálu ROMA – 100% POP S IONTY STŘÍBRA →

SOFTSHELL

Jedná se o vodě odolný materiál s paropropustnou membránou. Do určité míry zajistí vodě odolnost, díky vnitřnímu fleecu  teplo a odolnost proti větru. Svrchní vrstvu tvoří hustě tkaný elastický materiál s vodoodpudivou  úpravou a zvýšenou odolností vůči oděru.

Supril plyš – 100% Pop

Tato pletenina o vyšší gramáži (170 g/m2), vyrobená ze 100% polypropylénového vlákna je na rubní straně počesaná. Tím dojde nejen k velmi příjemnému pocitu při styku s pokožkou, ale hlavně se tím zvýší kontaktní plocha a dochází k lepšímu odvodu tělesné vlhkosti od těla.

Prádlo vyrobené z tohoto materiálu může být nošeno samostatně jako vrchní vrstva nebo při chladnějším počasí jako spodní vrstva, která odvede tělesnou vlhkost do dalšího oblečení.

Více informací o materiálu Supril plyš – 100% Pop →

THERMO-RIB – 50% BA, 50% POP

Jedná se o polypropylenový úplet vhodný pro termo oblečení díky několika speciálním vlastnostem. Odvádí vlhkost z povrchu těla do další savé vrstvy (bavlny). Zabezpečuje optimální mikroklima mezi pokožkou a oděvem. Brání vzniku pachů, je antialergický tudíš vhodný pro alergiky a astmatiky. Rychle schne a nemusí se žehlit. Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 30°C.

Více informací o materiálu THERMO-RIB – 50% BA, 50% POP →